1. E Ticaret
  2. E-Ticaret
  3. Çok Kanallı Olup Daha Çok Satış Yapın
cok-kanalli-satis-yapin

Çok Kanallı Olup Daha Çok Satış Yapın

Steve Jobs’ın, Apple’ın perakende mağazalarının görüntüsü ve verdiği hisle ilgili farklı bir vizyonu vardı. Ahşap zeminler, modern mobilyalar ve yüksek camlar, Apple’ın son derece başarılı perakende mağazalarının mihenk taşlarıdır ve Apple’ın kendi markasını oluşturmasına yardımcı olan şey de bu tür bir özelleştirmedir.

3dcart’ın web mağazaları da aynı özelleştirme gücünü size sunuyor ve şirketinizin markasına uygun bir alışveriş deneyimi yaratmanıza olanak tanıyor. Bu sayede satın alma sürecini her açıdan kontrol edebilirsiniz. Ahşap zeminler ve camlar bir web mağazasına uygulanamayacağından, OmniTicaret size seçim yapabileceğiniz çeşitli şablonlar sunar ve bu şablonların her biri %100 özelleştirilebilir niteliktedir.

Madalyonun diğer tarafında ise N11, Hepsiburada ve GittiGidiyor gibi mağazaların, ürünlerinizi milyonlarca insanın karşısına çıkardığını görüyoruz. Ancak bu devler, alışveriş deneyimi konusunda müşterilere en az düzeyde kontrol imkânı veriyor. Sadece özelleştirme eksikliği yüzünden bu daha geniş kitleye ulaşma imkânından kaçınılmamalıdır. Apple kullanıcıları, Jobs’ın perakende satışlarda biraz “otör” konumda olmasına rağmen, ürünlerinin yine de En İyi Satın Alma mağazalarında satılmasına izin verdiğini hatırlayabilir. Jobs, artan ürün görünürlüğünün artan satışlar anlamına geldiği temel işletme gerçeğini anlamıştı.

Apple örneğinden öğrenilecek bir gerçek varsa, o da, çok kanallı satışların büyük bir satış tetikleyicisi olabileceğidir. N11, Hepsiburada ve GittiGidiyor üzerinden satış yapmak ve özelleştirilebilir bir OmniTicaret ile mağazanızı oluşturarak “kendi dünyanıza” giden kapıyı açmak satış hacminizi artırabilir.

Ancak satış stratejiniz, sadece ürünlerinizi birden fazla yere koymakla bitmiyor. Farklı markaları satan farklı web mağazalarında yer almak, farklı demografiden insanları kendinize çekmenize yardımcı olabilir. N11’de alışveriş yapan müşterilerin tamamı Hepsiburada veya Gittigidiyor’da alışveriş yapan müşterilerle aynı değil.

Örneğin; ComScore’a göre, Pinterest kullanıcılarının yüzde 68’ini kadınlar oluşturuyor ve ortalama bir kullanıcı sitede yaklaşık 16 dakika harcıyor. Bunu, kullanıcılarının yaklaşık yüzde 56’sı erkek olan ve sitede ortalama bir saatten fazla zaman harcayan e-Bay ile karşılaştırabilirsiniz.

Farklı deneyimler sunan web mağazalarında yer almak, alışveriş deneyiminin farklı yönlerine önem veren farklı müşteri türlerini memnun etmenize yardımcı olabilir.

Ne kadar çok yerde satış yaparsanız, ürünleriniz de o kadar çok müşteriye ulaşır. Şirketler, sadece birkaç saniyeliğine ürünlerini tüketicilerin gözleri önüne koyabilmek için reklamlara milyarlarca dolar harcıyor. Neyse ki, OmniTicaret binlerce dolar ödemeden diğer web pazarlarına kolayca entegre olabiliyor.

Şimdi Ücretsiz Dene!

Adınız *

Firma Adı

E-Posta Adresiniz *

Telefon *

OmniTicaret, Türkiye'nin Yeni Nesil
E-Ticaret Çözümü
Siz de 2000'in üzerinde müşterimizin arasına katılın! OmniTicaret ile yeni nesil e-ticaret deneyimini yaşayın
Ücretsiz Dene